All for Joomla The Word of Web Design

اولسبلنگاه نگین شمال! – سفرتیک

اولسبلنگاه

اولسبلنگاه نام روستایی در جنوب ماسال است. ارتفاعات کوه تالش بهشتی در خود پنهان کرده است. این روستا یکی از بهترین ییلاقات گیلان است که همواره توریست‌های بسیاری را به سوی خود می‌کشاند. اولسبلنگاه در زبان تالشی به معنی درختی است که بر ارتفاعات می‌روید.

اولسبلنگاه کجاست؟

اولسبلانگاه در حدود ۲۵ کیلومتر از ماسال فاصله دارد و ارتفاع آن از سطح دریا حدود ۱۸۰۰ متر است. طبق قوانین جنس مصالح همه‌ی خانه های این روستا چوبی است. خوشبختانه این روستا تا کنون به برق مجهز نشده است که  این خود یکی از بهترین جاذبه‌های این روستا شمرده می‌شود.

اگر کمی از روستا فاصله بگیرید و به ارتفاع بالاتری بروید. هنگام غروب و یا طلوع آفتاب مناظر چشم نواز و خیره کننده‌ای از بازی نور و کوه از امتداد ارتفاعات تالش خواهید دید که در چند لحظه تمام استرس‌های روزمره زندگی را از شما خواهد گرفت.

چگونه باید به اولسبلنگاه برویم!

شهرستان ماسال در فاصله ۳۸۰ کیلومتری تهران و ۵۰ کیلومتری غرب شهر رشت قرار دارد. پس از رسیدن به شهرستان ماسال از خروجی جنوبی از شهر خارج شوید. این جاده‌ی آسفالته پس از حدود ۲۵ کیلومتر شما را به اولسبلنگاه می‌رساند.

همچنین جالب است بدانید محل مرگ “میرزاکوچک خان جنگلی” در روستای گیلوانه در نزدیکی اولسبلنگاه است.

اسب سواری در این روستا را از دست ندهید. این اسب‌ها به دلیل افزایش حجم توریست در اولسبلنگاه به منبع درآمدی برای روستاییان مبدل شده‌اند. می‌توانید با پرداخت هزینه‌ از اسب سواری در این مکان زیبا لذت برد. بهترین زمان سفر به اولسبلنگاه از اواخر اردیبهشت تا پایان تابستان است. همچنین گفتنی است این منطقه پاییزی رویایی و خیره‌کننده دارد.
زندگی چند روزه در کنار روستاییان و غذاهای بومی‌شان تجربه‌ای به یاد ماندنی برای شما رقم خواهد زد. پیاده روی در اطراف اولسبلنگاه و مسیر زیبای منتهی به روستای گیلوانه، استفاده از آلاچیق‌ها و هوای مطبوع کوهستانی احساسی در شما ایجاد خواهد کرد که تا ماه‌ها با شما همراه خواهد بود.
پرواز ارزان مشهدتور مشهد

2 دیدگاه

  • محمدپور پاسخ

    ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ بعدازظهر ۱۳:۱۰

    تشکر مطلب کاملی در مورد اولسبلنگاه بود

  • محمود پاسخ

    ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ بعدازظهر ۱۳:۱۳

    ای کاش نقشه جغرافیایی اولسبلنگاه رو هم میذاشتین!

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت