All for Joomla The Word of Web Design

راهنمای کیش بخش چهارم : معرفی دیدنی‌های تاریخی کیش

خانه مردم شناسی کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش

خانه مردم‌شناسی کیش در خانه‌ای با قدمت ۲۰۰ سال در قدیمی‌ترین محله جزیره قرار گرفته است. در این خانه مجموعه‌ای از صنایع‌دستی و سنتی به‌منظور معرفی تاریخ و فرهنگ و نوع معیشت مرمان بومی این جزیره گردآوری شده اس. بنای خانه با اتاق‌های متعددی که هر کدام کاربرد خاص خود را داشتند نمادی از اصالت مهمان‌نوازی مردمان آنجا است.

شهر زیرزمینی کیش

پایاب کیش

پایاب کیش از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این جزیره است. پایاب (دهلیزهایی قرار گرفته در کنار دهانه‌های چاه قنات که دارای شیب بسیار تند است) به قدمت ۲ هزار سال و در نزدیکی درخت سبز قرار گرفته است و به همت مسئولین، مورد بازسازی قرار گرفته و به یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب و دوست‌داشتنی این شهر تبدیل شده است. از امکانات ویژه در مسیر پایاب می‌توان به چایخانه و چند رستوران سنتی اشاره کرد.

پایاب کیش

خانه اعیانی کیش

خانه اعیانی کیش از جاذبه‌های گردشگری کیش است که متاسفانه در بین گردشگران شناخته شده نیست و کمتر در مورد آن بحث می‌شود. این بنای تاریخی، در وسعت زیادی احداث شده و به نظر می‌رسد، با توجه به آثار به‌دست آمده، در دوران حکومت ایلخانیان ساخته شده است.

خانه عیانی کیش

خانه مردم‌شناسی کیش

خانه مردم‌شناسی کیش در خانه‌ای با قدمت ۲۰۰ سال در قدیمی‌ترین محله جزیره قرار گرفته است. در این خانه مجموعه‌ای از صنایع‌دستی و سنتی به‌منظور معرفی تاریخ و فرهنگ و نوع معیشت مرمان بومی کیش گردآوری شده است. بنای خانه با اتاق‌های متعددی که هر کدام کاربرد خاص خود را داشتند نمادی از اصالت مهمان‌نوازی مردمان کیش است.

خانه مردم شناسی کیش

بنر کیشبنر کیش

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

خوش آمدید! وارد حساب کاربری خود شوید

بخاطر بسپار فراموشی رمز عبور ؟

آیا حساب کاربری ندارید.؟ عضویت

Lost Password

عضویت