راهنمای رزرو بلیط و پشتیبانی

Reservation and support guide

همراهان گرامی سفرتیک ،جهت مشاهده و صدور بلیت های داخلی ، خارجی و هتل های داخلی در تمام ساعات شبانه روز سایت سفرتیک بهترین گزینه برای خرید شما می باشد. با مشاهده نرخ ها و مقایسه با سایت های فروش دیگر سفری ارزان با پشتیبانی 24 ساعته را تجریه کنید.

آموزش رزرو پرواز داخلی

گام اول : ورود به سایت

راهنمای پرواز داخلی

جهت مشاهده و رزرو پروار داخلی ابتدا پس از وارد کردن آدرس Safartik.ir در مرورگر خود وارد سامانه آنلاین خرید پرواز و هتل سفرتیک شوید ، پس از ورود به صورت پیش فرض بر روی تب پرواز داخلی قرار می گیرید.

گام دوم: انتخاب مسیر ، تاریخ و تعداد مسافرین

راهنمای پرواز داخلی

در این مرحله ابتدا نام شهر مقصد و بعد ازآن مبدا را انتخاب کنید ، توجه داشته باشید نام شهر خود را به 3 طریق تایپ نام فارسی ، نام انگلیسی یا کد فرودگاه می توانید جستجو کنید.

پس از انتخاب شهرهای مبدا و مقصد ، تاریخ سفر خود را مشخص کنید. قابلیت انتخاب تاریخ بر اساس تاریخ میلادی برای شما با زدن گزینه مشاهده تاریخ میلادی نیز فراهم شده است.

حال زمان مشخص کردن تعداد مسافران بر اساس سن رسیده است. توجه داشته باشید نرخ بلیت برای مسافران بین 45 روز تا 2 سال نوزاد ، 2 تا 12 سال کودک و 12 سال به بالا بزرگسال محاسبه می گردد.

توجه : در مورد خرید پرواز ها در مسیر برگشت باید با توجه به تاریخ سفر صورت گیرد. به این معنی که اگر در ابتدای سفر یا هنگام ثبت نام، فرزند شما زیر دو سال تمام و نوزاد به حساب می آید باید مطمئن شوید که در بازه سفر رفت و برگشت نیز همچنان سن او زیر دوسال خواهد بود. در غیر اینصورت باید در ابتدا برای او بلیط هواپیما به عنوان کودک خریداری شود. همچنین باید در مورد سن کودکان نیز توجه لازم صورت گیرد.

توجه : تعداد مسافران یک رزرو (تعداد بزرگسال و کودک) نمی تواند بیشتر از ۹ نفر باشد و هر بزرگسال حداکثر می تواند دو کودک و یک نوزاد همراه داشته باشد و امکان رزرو برای تعداد بیشتری کودک و نوزاد برای بزرگسال وجود نخواهد داشت.

در انتها گزینه جستجو را بزنید تا در کمترین زمان بهترین نرخ ها را مشاهده نمایید.

گام سوم : جستجو و انتخاب از لیست پرواز

راهنمای پرواز داخلی

در این صفحه لیست تمامی پرواز ها بر اساس کمترین قیمت به شما نمایش داده می شود.

از گزینه فیلترهای سمت راست صفحه نیز می توانید پرواز خود را بر اساس شماره پرواز ، نوع پرواز (سیستمی یا چارتری) ، زمان و کلاس پروازی و همچنین خط هواپیمایی خاصی را فیلتر کنید. در هر سطر از نمایش سعی شده تا شما بتوانید به راحتی اطلاعات پرواز مورد نظر خود از قبیل ساعت پرواز ،نوع هواپیما ، شماره پرواز و میزان بار مجاز به شما نمایش داده شود. پس از یافتن پرواز مورد نظر خود با فشردن دکمه انتخاب به مرحله بعد بروید.

قوانین کنسلی : با انتخاب قوانین کنسلی می توانید از جریمه بلیتهای خود در صورت نیاز به کنسل کردن پرواز بر اساس زمان و کلاس پروازی اطلاع پیدا کنید .

گام چهارم : وارد کردن اطلاعات دقیق مسافرین

راهنمای پرواز داخلی

در ابتدای صفحه اطلاعات کاملی از پرواز انتخاب شده را مشاهده می کنید تا درصورت انتخاب اشتباه یا تغییر در برنامه سفر با انتخاب گزینه تغییر بلیت مجددا برای تاریخ جدید پرواز خود را جستجو نمایید.

در این مرحله با دقت نسبت به وارد کردن اطلاعات خواسته شده از جمله جنسیت ، نام و نام خانوادگی ، کد ملی و تاریخ تولد اقدام نمایید.

توجه داشته باشید تمامی اطلاعات خواسته شده بر اساس اطلاعات کارت ملی وارد شده و هیچگونه مغایرتی وجود نداشته باشد ، در غیر اینصورت و وارد کردن اطلاعات اشتباه تمامی مسئولیت عدم پذیرش مسافرین در فرودگاه به عهده رزرو کننده می باشد و امکان اصلاح وجود ندارد.

همچنین می توانید از طریق گزینه افزودن مسافر جدید ، بزرگسال یا کودک و حتی نوزاد جدید به رزرو خود اضافی نمایید و نیاز به بازگشت به صفحه نخست وجود ندارد.

راهنمای پرواز داخلی

در ادامه با تکمیل اطلاعات تماس و ایمیل خود دکمه رزرو پرواز را فشار دهید تا به مرحله آخر برسید.

گام پنجم: مشاهده و تایید نهایی اطلاعات پرواز و اسامی مسافرین

راهنمای پرواز داخلی

در مرحله آخر و در بالای صفحه ، اطلاعات کامل پرواز رزرو شده را مشاهده می کنید. درصورت تایید و در ادامه اسامی و اطلاعات مسافرین از جمله جنسیت ، کد ملی و قیمت برای هر نفر را با دقت بررسی نمایید.

پس از بررسی و صحت اطلاعات وارد شده بر روی دکمه پرداخت آنلاین کلیک کرده تا به درگاه وصل شوید.

در درگاه بانک با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود و فشردن دکمه پرداخت و مشاهده عملیات پرداخت موفق ، خرید شما تکمیل شده و به صفحه بارگزاری بلیت وصل می شوید.

از اینکه به خانواده بزرگ سفرتیک پیوستید از شما سپاسگذاریم و تا انتهای سفر پشتیبان شما در هر ساعتی از شبانه روز خواهیم بود

در خبرنامه ما عضو شوید تا از تخفیف های شگفت انگیز ما باخبر شوید